Visual Studio i ReSharper w jednym stali domu…

Mam w pracy tę możliwość, że zazwyczaj mogę używać najnowszego Visual Studio, w połączeniu z ReSharper’em rzecz jasna. Często najnowszego .NET’a czy dotNET core’a (zaraz sobie język połamię). Cenię sobie tę możliwość, bo pozwala mi to być na bieżąco z głównym narzędziem/środowiskiem pracy całej rzeszy dotnetowców, siszarpowców i nie tylko. Jednakże rodzi to czasem problemy, no bo jakżeby inaczej.

„Bunt maszyn” czy co?

W każdym bądź razie ostatnio, dosyć często, Visual Studio nie radzi sobie z ReSharper’em. Może na odwrót? Nie ważne. Ważne, że Visual Studio czasami nie widzi możliwości dodania referencji do klasy, dll’ki którą właśnie chcę użyć. Czasami nawet po dodaniu tej referencji „ręcznie”, VS nadal uważa, że jej nie ma i podkreśla to użycie czerwoną linią wstydu.

Na szczęście podczas builda wszystko jest w porządku, co nie zmienia faktu, że całe Visual Studio świeci czasami na czerwono.

Jedynym rozwiązaniem, a raczej tymczasową metodą poradzenia sobie z tym fantem, jest wyczyszczenie cache’u ReSharper’a i zrestartowanie Visual Studio. Nie byłoby to tak uciążliwe i denerwujące gdyby nie fakt, że trzeba wyłączyć wszystkie instancje Visual Studio.

Agggrrrrrrrr….!

Są to dwa świetne narzędzia które ułatwiają pracę, minimalizują jej koszt i skracają czas implementacji. Niestety, czasem przyprawiają o ból głowy.

Spotkaliście się z tym problemem? Jak sobie radzicie?


Update:

  • Visual Studio w wersji 15.4.0
  • R# 2016.3.2 Ultimate (build 107.0.20170126.120331)

Update 2:

  • Nowa wersja VS 15.6.4

Zobaczymy jak to będzie…

 

 

Tymczasem, zostaw ślad po sobie, a może…a może nawet zapisz się do mojego newslettera! Zachęcam!2 komentarze

  • Po co używać dwóch narzędzi, gdy można wykorzystać do tej samej pracy jednego?
    Polecam dać szansę środowisku JetBrains Rider (https://www.jetbrains.com/rider). Korzystam od jakiegoś czasu, czasami wracając do VS. W moim odczuciu zapewnia jeszcze lepszy komofort pracy, wydajniejsze i póki co raczej nie spotkałem się w nim na problem opisany przez Ciebie.

    • To prawda. Masz rację. Niestety, czasem narzędzia są narzucone „odgórnie”. Powoli przerzucam się na Visual Studio Code i mam też ochotę sprawdzić w użyciu Atom. Zauważyłem, że ReSharper jest jak trzecia ręka, kiedy go braknie jesteś zagubiony, a tak przecież nie powinno być.

NewsletterSpołecznościowe

Historycznie

Tagi