Witaj, Świecie!

Cześć!

Celowo zostawiam domyślny tytuł tego pierwszego posta. Można by powiedzieć, że jest taki „tradycyjny”.

Witam Cię drogi Czytelniku na moim blogu. Mam na imię Patryk i jestem 33-letnim programistą, który po latach pracy w zawodzie (będzie już ok. 7 lat), pracy niekoniecznie rozwijającej, zdecydował się wreszcie wziąć sprawę w swoje ręce, wyjść do ludzi, krzyknąć – „Hej! Tu jestem Ja! Ten wspaniały herszt hersztów!”.

 

Ofiara

Ostatnimi czasy padłem ofiarą, jak ja to nazywam – „ciepłej posadki”. Praktycznie zero wyzwań, tylko trochę wymagań, dobra kasa i dostęp do kawy. Na początku myślałem – „Nooooo, wreszcie spokój, cisza. Uporządkuję życie prywatne. Wygrzeję się na wakacjach. Znajdę sobie hobby, inne niż klepanie w klawiaturę.” Dziś z perspektywy czasu oceniam, że było fajnie, ale na krótko. Zaczęło mi brakować radości tworzenia czegoś nowego, tych emocji poznawania czegoś nowego, a najbardziej kontaktu z ludźmi, którzy mają radochę z tworzenia i poznawania czegoś nowego. I właśnie to jest przyczyną założenia bloga. Uważam, że będzie to dla mnie świetny motywator do nauki, taki – jak już wcześniej pisałem – sposób, żeby wyjść do ludzi.

 

Myślenie nie boli

Już trochę myślałem nad blogiem (ba! nawet więcej niż trochę) i nad tym, o czym mógłbym pisać. Otóż zauważyłem, że w większości przypadków pisze się o technologiach, metodykach i metodologiach, językach, narzędziach i wydarzeniach świata IT, w aspekcie wpływu tego wszystkiego na produkt, na firmę, na zespół.

Mnie natomiast najbardziej interesuje, jak to wszystko wpływa na programistę-człowieka. Może w ogóle nie wpływa a może tylko częściowo? Większość z nas, programistów, zastanawia się, jak pokierować własną karierą. Niestety większość wybiera nowy język, nowe technologie, nowe „fansi frejmłorki”. Dobrze jest być na bieżąco. To nawet nad wyraz obowiązkowe, ale nie powinno się na tym poprzestać. Byłem tam i wiem, że nie tędy droga (a przynajmniej nie moja).

Mam pomysł. Może ten pomysł, w trakcie eksperymentu, urośnie w formę planu, a plan w efekty? Zobaczymy.

Do boju!

 

Add comment

NewsletterSpołecznościowe

Historycznie

Tagi